• 09216810692
  • info@on-24.ir
  • 09358915547

چرا نباید autoupdate سایت را روشن کنیم؟

چرا نباید autoupdate سایت را روشن کنیم؟

autoupdate یا همان آپدیت خودکار امکانی است که در چند نسخه اخیر وردپرس ایجاد شده است و ممکن است شما بعنوان یک طراح سایت یا حتی یک فرد معمولی که اندک اطلاعاتی از وردپرس دارید با اخطار آن مواجه شده باشید به طوری که بسیاری افزونه ها خصوصا گوگل آنالیتیکس به طور مداوم از شما درخواست می کنند که autoupdate را برای آن ها فعال کنید.

هرچند که این مساله در ظاهر هیچ مشکلی ایجاد نمی کند و به قولی میتوان به سازندگان افزونه ها اعتماد کرد. اما یک طراح سایت با تجربه به شما می گوید که هرگز این کار را نکنید زیرا موارد بسیاری پیش آمده که پس از آپدیت افزونه سایت بهم ریخته و مشکلاتی ایجاد شده این مشکلات به دلیل عدم تطابق نسخه های مختلف افزونه ها، تداخل افزونه ها، حتی پریدن افزونه یا قالب سایت ممکن است پیش بیاید و در کنار آن اغلب از شما خواسته می شود که ابتدا از سایت خود بک آپ بگیرید بعد آن را بروز رسانی کنید و همین نکته دلیل کافی ای می باشد برای اینکه بدانید نباید سایت شما به طور خودکار و بدون اگاهی شما آپدیت شود.

حتی اگر از آن دسته از افراد باشید که فراموش می کند سایت خود را بروز کند باز هم این کار را انجام ندهید. هرچند بروز رسانی دیر و نامنظم سایت می تواند باز هم در عملکرد سایت شما اختلالاتی ایجاد کند و دلایل آن هم مشابه دلایلی است که در بخش قبلی گفتیم یعنی عدم تطابق افزونه ها، نسخه وردپرس، نسخه ی قالب ، تداخل افزونه ها و… حتی اگر سایت شما تا کنون به خوبی کار می کرده اگر برای مدتی به آن سر نزنید و افزونه هایش را به طور منظم آپدیت نکنید ممکن است مشکلاتی پیش آمده باشد که شما از آن بی خبر بوده باشید و زمانی متوجه مشکل شوید که دیگر حتی بک آپ سایت نیز در دسترس نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هفده =