• 09216810692
  • info@on-24.ir
  • 09358915547

عیب یابی در وردپرس

جهت عیب یابی در وردپرس کافیست عبارت زیر را در فایل wp-config یافته و مقدار false  را به  true  تبدیل کنید:

define( ‘WP_DEBUG’, false );

این کار به وردپرس اجازه می دهد تا پیغام های خطایی که دریافت می کند را در صفحات مختلف سایت نشان دهد و هنگامی که منشا خطای ایجاد شده در سایت خود را نمی دانید میتوانید از این طریق مشکل را حل کرده و اختلال مربوطه را رفع نمایید.

دقت داشته باشید که با تغییر این پارامتر تمامی کد های خطا به همه کاربران حتی بازدیدکنندگان سایت نمایش داده می شود و می تواند ظاهر نا خوشایندی برای سایت شما داشته باشد. همچنین خطر هک شدن سایت شما را بالا می برد. از سوی دیگر تعدادی خطای معمول در بعضی وب سایت ها مشاهده می شود که عامل اختلال نبوده و معمولا از آنها چشم پوشی می کنند . بنابراین شما همیشه به نمایش کدهای خطای سایت خود نیاز ندارید و تنها در صورت بروز اختلال بدون منبع مشخص در عملکرد سایت این پارامتر را تعییر داده و پس از رفع و رجوع مشکل دوباره این کد را به حالت پیش فرض یعنی false ببرید.

همچنین باید بدانید که در نوشتن کلمات true  و false علاوه بر دقت در املای صحیح حتما باید مراقب باشید که این کلمات با حروف کوچک نوشته شوند. اگر هاست شما سی پنل باشد کدهای wp-config را به صورت رنگی خواهید دید واگر این کلمات را از لحاظ املا و حروف کوچک و بزرگ درست نوشته باشید باید به رنگ آبی دیده شوند.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + شانزده =