• 09216810692
  • info@on-24.ir
  • 09358915547

امنیت سایت: یوزرهای خاص را محدود کنید!

جهت تامین امنیت سایت شما باید وجه های مختلف و شیوه های مختلف هک سایت را بشناسید و برای مقابله با آن ها آماده باشید. به طور خاص در سایت های وردپرسی این کار با کمک افزونه ها انجام می پذیرد که می توان گفت به هیچ وجه باعث تضعیف و ایجاد مشکل برای سایت شما نخواهد شد زیرا پلاگین ها و پوسته های وردپرس کدهایی هستند که به طور گسترده در اقصی نقاط دنیا تست شده و مورد استفاده هستند و به نحوی توسط برنامه نویسان ماهر نوشته شده و مرتب بر طبق شرایط جدید دنیای وب به روز می شوند. این افزونه ها حتی با اپدیت ها و نسخه های جدید وردپرس هم به روزرسانی دریافت کرده و می توان گفت تکیه بر این افزونه ها به معنای استفاده از توانایی کد نویسی افراد دیگر و همچنین به روز بودن همیشگی شما می باشد.

اما نکته مهم این است که حتما هنگام تامین امنیت سایت خود و تنظیم پلاگین های سایتتان باید به نام کاربری های رایج و قابل حدس زدن توسط هکرها توجه کافی داشته و آن ها را از دسترس خارج سازید به این ترتیب افزونه امنیتی با مشاهده ی کاربری که این نام کاربری ها را در فرم ورود می نویسد آی پی مورد نظر را قفل کرده و اجازه دسترسی به او نخواهد داد. هرچند این مساله ممکن است برای هکرهایی که از ای پی ثابت استفاده نمی کنند مشکل خاصی ایجاد نکند و تنها با یک ریست مودم بتوانند با ای پی جدید سایت شما را رصد کنند اما در کنار اینکه اینکار زحمت و وقت آن ها را هدر خواهد داد باید توجه داشته باشید که اغلب هکر ها از ربات ها و نرم افزارهای اتوماتی استفاده می کنند که می تواند در کسری از ثانیه رمز ها و نام کاربری های فراوانی را روی سایت شما امتحان کند بنابراین بستن اصلی ترین و بدیهی ترین نام های کاربری سبب می شود که این ربات ها نتوانند به کار خود ادامه دهند.

همچنین نام کاربری و رمز عبور شما یا دیگر کاربران سایتتان نباید با ایمیل و نام نمایشی شما یکی باشد زیرا این کار هکرها را ساده کرده و حدس زدن این نام کاربری ها اسانتر خواهد بود.

هرچند که در نهایت باید نام کاربری ورمز عبوری انتخاب کنید که به خاطر سپردنشان زیاد مشکل نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یازده =