• 09216810692
  • info@on-24.ir
  • 09358915547

افزایش هزینه تمدید دامنه ir

افزایش هزینه تمدید دامنه ir

حدودا یک ماه است که هزینه  تمدید دامنه ir از 5 هزار تومان به 16 هزار تومان افزایش یافته است.

در این حین سایت های فروش دامنه و نمایندگی های مختلف اقدام به فروش دامنه ir با قیمت های متفاوتی نموده اند. بعضی از این سایت ها تا مدتی از افزایش قیمت خودداری کردند و پس از آن نیز قیمت پایین تری از خود سایت ایرنیک به خریداران خود پیشنهاد داده اند. اما سایت های دیگری نیز موجود می باشند که هزینه یی بیشتر حتی 29 هزارتومان دریافت می کنند. علت این مبلغ اضافه مشخص نیست اما به نظر معقول نمی آید.

گران شدن دامنه های با پسوند ir ، چند سال قبل نیز اتفاق افتاد اما به دلایلی پس از مدت چند ماه قیمت این دامنه ها به نرخ قبلی بازگشت. ایا این قیمت باز هم به نرخ قبلی باز می گردد؟

بهرحال خرید دامنه بدون درج محتوا (طراحی سایت و سئو ی آن) کار معقولی به نظر نمی رسد هرچند افراد بسیاری هستند که با خرید دامنه های رند و سه حرفی و چهار حرفی در تلاشند که متقاضیان این دامنه ها را مجبور به پرداخت مبالغ چند میلیونی نمایند. خصوصا اینکه این دامنه ها را حداقل به مدت پنج سال رزرو کرده اند. اما سرمایه گذاری در این زمینه به شرط وجود خریدارانی مصر و مشتاق می باشد و در صورت پیدا نشدن خریدار هیچ ارزش و درامدی برای صاحب دامنه ایجاد نخواهد کرد و به نحوی سرمایه راکد محسوب می گردد. البته از سوی دیگر به نظر نمی رسد که این افراد از علم طراحی سایت و سئو سر رشته ای داشته باشند و همین مطلب نیز عدم علاقه آنها به رشد دادن دامنه های مورد نظرشان و بالفعل کردن ارزش اصلی این دامنه ها را می تواند توجیه نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهار =